Procházka s F. - Naučná stezka Semenec (6 km)

10. dubna 2011 v 20:46 | Kecka |  my diary
Dneska jsem se se sestrou hafanem a sváčou vydala kam jinam než opět na Semenec. Ale s větším cílem. Najít všechny tabule naučné stezky, která je tam asi rok udělaná. Prostě jít podle naučné stezky. Na tabulích jsou napsány historické a jiné zajímavosti o místě kde se nachází. Bylo pěkně a tak jsme s velikým očekáváním vyrazili, ale bylo to namáhavé..

První čtyry tabule jsme našli bez optíží, aby ne, když kolem nich hodíme většinou i na obvyklých procházkách. Ale ta pátá, to byl kámen úrazu! Tudy jsme totiž nikdy nešli. Tušeným směrem jsme vyšli, ale došli jsme k Lužnici, tak jsme se tan kousek vrátili a vydali jsme se jinudy. Protože jsme věěli, že cesta by měla jít jakoby okolo řeky, tak jsme se tak drželi. Šli jsme opravdu dlouho, ani jsme netušili kam, Pak jsme konečně spatřili tabuli, ale to byla tabule č.6 a tak jsme tamtu minuli. Deprve před šestým bodem jsme si všimli modrých šipek označujících cestu.
Sedmá - Překvapení. Tadyta tabule mi přišla nejzajímavější. nacházela se kousek od útesu s pohledem na Lužnici. proč překvapení? K tomu se váže pověst, která vypráví o nevěře manželi hraběti. A právě, že na tomto místě manželka páchala nevěru s jiným. Ale někdo to na ní takzvaně bonzl. Rozzuřený hrabě oba milence zastřelil. A protože byli překvapeni, proto překvapení. K tomuto místu se váže ještě 2 pověsti, jedna je cca to samé. Ta druhá je všakt zajímavější. Tak o dvou milencích, který zde sedávali. Ale překvapil je výbuch v Depotu, který mrtvá těla doházel až k nim.
Ostatní tabule jsme našli už bez problémů. Projít celou tuto trasu nám trvalo (od našeho domuzpět) skoro 3 hodinky. Ale procházka to byla pěkná, ale unavující :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miss Nothing* Miss Nothing* | Web | 10. dubna 2011 v 21:04 | Reagovat

Ale jako to není dohromady :D To je akorát co chci ne jako jeden model! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama