Přečteno za měsíc Leden

6. února 2012 v 20:43 | Kecka |  !Knihovnička!
//Text u posledních titulů musíte označit myší, nevím co to blbne, nemůžu přijít čím to je a už na to nemám nervy.. Prosím blog.cz, kde koupím nové nervy??

Rozhodla jsem se, že zde uveřejním, co jsem přečetla za měsíc Leden. Chtěla bych k tomu také přidat, co se mi líbilo (nebo nelíbilo) a také moje očekávání.. Některé knížky už nemám tolik v paměti, takže na to prosím berte ohled.
Asi se budete divit, jestli to dočtete, že všechny knihy hodnotím tak kladně. Ale do tohoto měsíce se mi prostě vešly knížky, které mě velmi oslovili.

1. POKREVNÍ POUTA - Richelle Mead


Jedná se o volné pokračování šestidílné (mé nejoblíbenější) série Vampýrská Akademie. Autorka opět psala tím svým krásným stylem.. Prostě nádhera. Samozřejmě pro mě je VA lepší, ale toto je deprve první díl, takže se máme na co těšit.
Celá tahle knížka má úžasnou zápletu, dozvídáme se plno věcí, které nás (nebo mě rozhodně) překvapí. Přišlo mi, že je knížka tak trošku detektivkou, ale ani tak tam nechyběl náznak romantiky. Nic velkého, jen lehké náznaky, ale jak už jsem řekla je to první díl, ještě se to určitě všechno rozjede.
Kdo četl VA, tak ať neočekává děj s Rose a Dimitrijem. Je to nová série z pohledu alchymistky Sydney.
Kdo nečetl VA a chystá se na to, jen do toho! Ovšem volné pokračování nečtěte předtím než VA, obsahuje totiž spoilery.
Rozhodně si nečtěte poslední větu, jinak se nakonci nezasmějete tak jako já. :)
Knížka se mi celkově líbila, i když sem byla trošku zklamaná, že tam nebilo více o R. a D. Jinak jsem se i občas pěkně nasmála, uvidíte semi jestli si tuto knihu přečtete, nebo už přečetli.


2. CHERUB, GENERÁL - Robert Muchamore

Generál je pokračování již rozjeté série. Já sama jsem četla jednotlivé díly tak nějak na přeskáčku, ale nijak to neovlivní děj. V každém díle je jiný a na konci uzavřený příběh James Adamse, agenta tajné vládní organizace CHERUB, která vychovává agenty ve věku 10-17 let. Když si ale přečtete všechny díly, jak jdou po sobě, jistě tomu neuškodíte, protože děj začíná v jeho cca 11-12 letech a každým dílem mu o něco ten věk přibývá, takže pak můžete vidět průběh jeho života a rostoucí zkušenosti z misí.
Děj krásně plyne, není chvilka, kde byste se mohli nudit. Je to ten typ knížky u které můžete zkrátka proležet celý den a oči neodtrhnete od jejích stránek.
Ten to díl je jediný, který mám doma, předchozí jsem si pujčovala v knihovně. Ale tato série nás se ségrou uchvátila natolik, že jsme alespoň ten jeden díl musely mít doma. Od knížky jsem tedy už věděla co očekávat a nesklamala mě. Uchvátila mě uplně stejně jako ostatní díly ba i víc. Opět děj z mise, ale trošku jiné než v předchozích dílech. Nechybí sem tam troška humoru, přeci jen se tu bavíme o puberťácích. Děj není jen z mice, ale i z osobního života hlavních postav - agentů CHERUBu.
Příběh je plný adrenalinu a hlavně akce. Ale jak už jsem psala jen toho se spisovatel nedrží a to oceňuji. Knihami spulu s Jamesem putují i jeho kamarádi a sem tam nějaká ta dívka..

3. DÁVNÁ KLETBA - Marianne Curleyová

Kniha od autorky velice úspěšné série Strážci času. Jedná se o nový příběh, úplně o něčem jiném, o jiných postavách. Na rozdíl od triologie Strážců času je tento příběh ,,vražen" jen do jednoho dílu. Ale i tak to stojí za to.
Opět je to fantasy příběh, určené pro dospělé, což mě trošku překvapuje. U nás v městské knihovné ji máme v dětském oddělení - beletrie pro mládež a podle mě to tomu i tak je.
Příběh mě tak bavil a zaujal, že jsem knížku přečetla během jednoho sobotního dne. Je psán z pohledu obou hlavních postav, Kate i Jerreda. Tito patnáctiletí ,,lidé" se vydávají do minulosti kvůli, jak již napovídá název knihy, dávné kletbě, která je uvalena na jednoho z nich. Ale bez pomoci druhého by si neporadili.
Dobrodružný děj i s romantikou, přesně to co mám ráda. Nechybí tam akce, napětí, dokonalá zápletka..Možná i proto mě tato kniha tolik oslovila. Děj se mi četl uplně krásně, nikdy jsem se nenudila. Po přečtení knihy mě hodně mrzelo, že není nějaké pokračování, i když příběh autorka pěkně zakončila.
Celkově je tento příběh originální, i když cesta do minulosti může zdánlivě připomínat Strážce času, ale jedná se o uplně něco jiného.


4. ČARODĚJNICE Z HEX HALL - Rachel Hawkinsová

Autorka vytvořila příběh o čarodějnici jménem Sophie Mercerová, která se provinila použitím kouzel tehdy, kdy neměla. Nebo jí prostě kouzlo nevyšlo jak očekávala. A bylo rozhodnuto. Musí do nápravného centra pro všechny kouzelné bytosti - do Hex Hall. A její, už tehdy žádné nadšení, ještě klesne, když zjistí, že její spolubydlící je upírka..
Na začátku mi přišlo, že je to spíše taková fantasy oddechovka, která se snaží být vtipná. Postupem čtení se ale ukázalo, že tomu tak není. Z oddechovky se rázem stala knížka plná napětí a záhad.
Podle mého je to velmi originálně zpracovaný příběh, který zanechal mnohé očekávaní, co bude dál. Rozhodně se těším na další 2 díly.
Rozhodně mě tedy kniha zaujala, i když se od začátku tak nejevila. Opět se tu objeví téma ani né tak lásky, ale spíše romantiky.
5. ZAVRŽENÝ - Becca Fitzpatricková

Tuto knihu jsem šla číst už s velikým očekáváním, protože ji všichni kolem mě div nevychvalovali do nebes. Já bych ji vychvalovala ještě dál než jen do nebes. Naprosto úžasná knížka bez chvilky nudy. O kvalitě už jen svědší kolik má hodnocení a komentářů na buxu. 80x hodnoceno a to moc knížek nemá, dokonce ani Vampýrská Akademie.
Od začátku mi to tedy přišlo trošku jako Stmívání. Nový žák ve škole, záhadný.. Ale je to naprosto odlišné téma. Už asi podle obálky vás napadne, že se jedná něco s anděly a máte pravdu.
Krásně vymyšlený příběh, plynoucí.. Co jiného by si mohl jen čtenář přát? A ještě k tomu fantasy fanoušek? A když je k tomu ještě trocha romantiky? Asi už jen celou sobotu volnou ke čtení! :)
Děsně se mi líbil konec u kterého jsem se nejdřív nasmála, ale pak jsem se už jenom smála štěstím, jak to skončilo.
Jsem zkrátka strašně ráda, že jsem si tu knížku přečetla a už se nemůžu dočkat až se ke mně dostane rezervace na druhý díl!


6. FORREST GUMP - Winston Groom

Tuto knížku jsem náhodnou objevila v knihovně a hned mě zaujala. Kdo by také neznal film Forrest Gump? Mimochodem, který je natočen podle této knihy?
Velmi humorná oddechová knížka, která splnila moje očekávání.
Je psána z pohledu Forresta (autisty), který život bere prostě takový, jaký je. Možná co vám bude vadit, je způsob, jakým je knížka napsaná. Věta začíná velkým písmenem a končí tečkou, ale ať už je to souvětí nebo ne, nevyskytuje se tam jediná čárka, která by oddělovala věty. Také je psána nespisovně. Zprvu mi to vadilo, ale pak jsme si na to zvykla. Kdyby to bylo psáno ,,normálně" už by to prostě nebyl Forrest Gump!
U knížky jsem se hodně ,,řezala" smíchy, protože to prostě jinak nešlo.. Např.: (...) a já mu za to dal čokoládu a on štěstím div nesral olej..
Co dodat? Příběh Forresta Gumpa byl zkrátka neuvěřitelný!!
Těžko bych hodnotila, která knížka byla nejlepší, ale kdybych musela, vyhrál by to ZAVRŽENÝ.

//Zdroj obálek: bux.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Das Das | Web | 6. února 2012 v 21:40 | Reagovat

Absolutní souhlas!
Všechny kromě Forresta jsem četla. Možná si ho někdy přečtu, ale nějak na něj nemám chuť. Snad někdy, milej Forreste. :D
Ségra, dobře zprácovaný, palec nahoru!
P.S.: Kradeš mí nápady! :D

2 Rodaw Rodaw | Web | 7. února 2012 v 18:19 | Reagovat

Úžasný nápad :-) Knihy miluju, takže články o nich doslova hltám!! :-)
Hush hush NAPROSTO všichni chválí. Mě trochu odrazuje to, že je to o andělích, protože jsem četla Pád  a to se mi nelíbilo. Tak teď nevím, jestli koupit nebo ne.. uvidíme :-)
Každopádně pokrevní pouta mám doma, čtu VA3 a moc moc se mi to líbí :-)

3 MaiQa MaiQa | Web | 8. února 2012 v 12:07 | Reagovat

Forresta jsem četla o letních prázdninách, souskala jsem ho snad dva týdny. Nějak mi nesedl. :)
Já se právě taky trochu bojím té slovenštiny, ale už jsem si tu knihu dokonce objednala. Já prostě mám vždy nutkání, že jakmile se líbí film, musím si přečíst i knihu. Opravdu je ještě další díl, ten by měl co nevidět vyjít knižně. Jmenuje se Sila šiestich. :)

4 MaiQa MaiQa | Web | 8. února 2012 v 16:13 | Reagovat

To já taky, ale to taková moje úchylka. :D

5 MaiQa MaiQa | Web | 9. února 2012 v 10:58 | Reagovat

Já právě sháním peníze, abych si tu knihu mohla koupit. Já mám hrozně ráda filmy a seriály tohoto typu a tak si něco takovýho  chci i přečíst. :D

6 Joelli Joelli | E-mail | Web | 14. dubna 2012 v 20:44 | Reagovat

Ahoj! :-)
Mockrát ti děkuji za krásný komentář na účet mé povídky! Strašně moc mě to potěšilo!

První tři knihy znám. CHERUB je naprosto úžasná série, ale nejvíc se mi asi líbilo Blodllines. Dávnou kledbu jsem nedočetla. Marianne píše skvěle, od ní jsem přečetla Strážce času (Znáš to? :) Pokud ne, tak se ti to bude líbit!) ale DK... nevím, nějak mě to mmoc nechytlo. Ale mnohem častěji vidím toho Zavřeného... asi se po něm budu muset podívat! =)

7 Joelli Joelli | E-mail | Web | 14. dubna 2012 v 20:46 | Reagovat

[1]: Ségra? WTF? Jakože fakt ségra? Ségra, co se pere? :-D Promiň, jestli se budu mýlot, ale fakt mě to mate... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama